MGC Oirschot Nederlands Kampioen!
Na een seizoen waarin de verschillen af en toe heel klein waren werd de afsluitende wedstrijd in de Landelijke Hoofdklasse dit jaar in Appelscha gespeeld. De prachtige viltbanen van het midgetgolfpark daar zijn een ware uitdaging voor iedereen die van minigolf houdt. Van de 18 banen lopen er maar liefst 9 omhoog. Omdat ze ook nog eens langer zijn dan andere systemen is tempo en precisie nog belangrijker. Het gemiddelde van alle aanwezige spelers lag uiteindelijk op 38,76 en dat zegt genoeg voor iemand die een beetje verstand heeft van minigolf.
De uitgangspositie voor MGC Oirschot was gunstig. Voor het 1e team was het belangrijk om niet te ver achter te blijven bij MGC Appelscha. Er was zowel in matchpunten als in rondepunten een mooie voorsprong opgebouwd. Voor het 2e team was de opdracht om de 3e plaats in het eindklassement zeker te stellen. De marge voor het 2e team was gelukkig wat groter. Genoeg ingrediënten voor een spannende eindstrijd.
Al snel in de wedstrijd bleek wie er met de dagzege aan de haal zou gaan. Het team van Appelscha 1 pakte in de eerste ronde meteen al 16 slagen op MGC Oirschot 1. De tweede ronde werd dat nog eens met 5 slagen uitgebreid. Op dat moment dreigde zich een soort van rampscenario te voltrekken. Ook het 2e team van Appelscha en het MGC de Veluwe speelden een goede ronde en op gegeven moment stond MGC Oirschot zelfs 4e in de virtuele stand. Ook het tweede team kon dit keer niet overtuigen en volgde op gepaste afstand. De spanning was op en naast de baan voelbaar.
De derde ronde was achteraf bekeken de belangrijkste ronde. Met een teamscore van 128 holeslagen werden de broodnodige rondenpunten binnen gehengeld en er werd tevens wat afstand genomen van de achtervolgende teams. Eigenlijk zou alleen een dramatisch slechte ronde nog roet in het eten kunnen gooien en met die wetenschap ging de slotronde van start.
MGC Appelscha 1 speelde daarin een ronde van 117(!) holeslagen en trok daarmee de dagzege definitief naar zich toe. De 2e plaats ging naar het 2e team van Appelscha wat daarmee bewees dat thuisvoordeel wel degelijk bestaat in minigolf. Als 3e eindigde MGC Oirschot 1 en dat was voldoende voor het Nederlands Kampioenschap. Dat het 2e team ‘maar’ als 5e eindigde was misschien enigszins teleurstellend maar dat hetzelfde team de 3e plaats in de eindklassering opeiste maakte de feestvreugde juist compleet. Als trotse winnaar mogen we nu eind september de Champions League gaan spelen in het Italiaanse Cavriglia. Het is te hopen dat de Dames van MGC Oirschot zich volgende week tijdens het NK 3-tallen ook plaatsen hiervoor zodat we met twee teams naar de laars van Europa kunnen afzakken.




